Zaev e Mickoski vendosin sonte për fatin e Speciales

Kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte vendosin rreth fatit të Prokurorisë Speciale Publike. Në takimin që pritet të fillojë në orën 20:00 në ambientet e Kuvend, pritet të shoshiten mosmarrëveshjet rreth ligjit për Prokurorinë Publike. Zaev sot tha se dallimi kryesor ka të bëjë rreth përdorimit të bombave si dëshmi. Ndërsa VMRO-ja nga ana tjetër vazhdon të kushtëzojë me kërkesën për zgjedhje të parakohshme parlamentare.

Më shumë detaje rreth takimit të liderëve do të mësojnë nga gazetarja Fatlume Dervishi: