Gjiganti kinez njofton linjën e telefonave celularë me kamera deri në 108 MP dhe bateri 5,000 mAh.

Xiaomi njoftoi ardhjen e Redmi Note 10, Note 10s, Note Redmi 10 5G dhe Note Redmi 10 Pro. Ata kanë në skedarin teknik kamera të shumëfishta, një bateri 5,000 mAh dhe panel AMOLED, të konsideruar më moderne.

Redmi Note 10 kushton 199 dollarë amerikanë, ndërsa Redmi Note 10S ka me shifra që fillojnë nga 229 dollarë amerikanë.

Sa i përket specifikimeve të tjera, vlen të përmendet se kapaciteti i baterisë është 5,000 mAh. Ky telefon vjen me një karikues 33W.

 

Rregullimi fotografik i Redmi Note 10 5G reduktohet në tre kamera me sensorë prej 48 MP (kryesore), 2 MP (makro) dhe 2 MP (thellësi).

Diferencimi i këtij produkti është lidhja 5G, pasi që versionet 10 dhe 10S kanë vetëm internet 4G.

Redmi Note 10 Pro përmban një ekran 6.6 inç me panel AMOLED dhe shpejtësi rifreskimi 120 Hz .

Së fundmi, vlen të përmendet se hapësira e ruajtjes është 64 GB ose 128 GB, por ka mbështetje për një kartë microSD deri në 512 GB.