Shaqiri shënon pas 17 minutash lojë

Lojtari shqiptar Xherdan Shaqiri ka arritur të shënojë gol për vetëm 17 minuta lojë kundër Evertonit. Në këto momente, kur akoma po zhvillohet ndeshja, Liverpul ka avantazhin 2 me 1 kundër Evertonit dhe ndodhet në vendin e parë me 43 pikë.

Kjo tregon se Shaqiri është i denjë për të luajtur si titullar me Liverpulin./Foldrejt.com