Sahit Muja kujton tribunin e lirisë Azem Hajdarin

Njëri ndër biznesmenët më të suksesshëm shqiptarë, Sahit Muja, ka përkujtuar me një shkrim ish deputetin dhe udhëheqësin e studentëve kundër regjimit të Enver Hoxhës, informon foldrejt.com.

“Azem Hajdari ti je gjallë në zemrat tona. Demokracia nuk erdhi kurre, u vrave qe te mbizotronte krimi, korrupsioni, te vazhdonte regjimi nga pasardhesit qe jane shume me te poshter.
Si mund te quhet Demokraci kur kryetaret e partive bejne listat e deputetve, Kryetarve te Bashkive, Gjygjetarve, prokurorëve dhe gjithcka ne jeten e Shqiptarve eshte e kontrolluar nga disa lidere politike, miqet dhe familjaret e tyre qe po i pine gjakun dhe djersen ketije vendi. Shqiperia vendi me i varfer i Evropes, vendi i droges, vendi i mjerimit.
Te gjithe politikanet jane fajtore.

Sot 21 vjet me pare Shqiperia perjetoi vrasjen e themeluesin të pluralizmit politik dhe Partise Demokratike, kryetarin e pare te saj, Azem Hajdari.
Zoti e shperblefte ne boten tjeter,” shkruan mes tjerash Muja, duke kritikuar indirekt si PD-në ashtu edhe PS-në./Foldrejt.com