Futbollisti i Kosovës, Vedat Muriqi, ka shkruar një mesazh prekës pas largimit nga klubi i famshëm turk Fenerbahçe.

Muriqi sot u zyrtarizua si futbollist i Lazios. Ai ka firmosur një kontratë prej 17.5 milionë euro, ku parashihen edhe bonuset shtesë.

“Ju faleminderit shumë për dashurinë dhe ndjenjat unike që me keni dhuruar dhe përjetuar”, ka shkruar nder të tjera Muriqi.

Muriqit nuk i kanë munguar as mesazhet e lojtareve shqiptarë për kalimin në klubin e ri.