Politikani Shaip Kamberi ka ftuar krueministren Ana Bërnabiq për t’a vizituar Batajnicën, por duket se znj.Bërnabiq nuk i është përgjigjur ftesës së tij.
Postimi i tij i plotë:
“Keqardhje që Kryeministrja znj.Ana Bërnabiq nuk iu përgjigj ftesës sime për ta vizituar Batajnicën. Por kurrë s’është vonë. Ftesa mbetet e hapur. Zonja Bërnabiq, pas Batajnicës vazhdojmë në shoqatat dhe familjet e të pagjeturve shqiptarë, boshnjak, serbë, romë etj.
Žao mi je što je premijerka Ana Brnabić odbila moj poziv da zajedno posetimo Batajnicu. Ali, nikada nije kasno za to. Poziv je otvoren. Gospođo Brnabić, nakon Batajnice možemo da nastavimo zajedničku posetu udruženjima i porodicama nestalih Albanaca, Bošnjaka, Srba i Roma.” – shkroi Kamberi në rrjetin social Facebook. /FolDrejt/ Image may contain: 1 person, sitting and indoor