Përleshje masive në diskotekë, mbesin të plagosur 13 persona

Mëngjesin e së dielës në Ilmendorf (DK) pati një përleshje masive në një diskotekë, ku sipas informacioneve të policisë 13 persona mbetën të plagosur rëndë, shkruan krone.at.

E gjitha ngjarja eskaloi kur një 29 vjeçar nga Shqipëria, kishte qëlluar një persona tjetër me grusht në fytyrë dhe më pas një tjetër në dorë. 29 vjeçari u nxor jashtë nga rojet e sigurimit, të cilët gjithashtu njëri pësoi lëndime nga shqiptari, përcjell foldrejt.com.

Kur mendohej se situata u qetësua një 24 vjeçar nga Kosova ishte protagonist po i asaj nate duke sjell përleshje të reja dhe duke plagosur tre policisë. Vetëm falë ndërhyrjes së madhe të policisë, zjarrfikësve u qetësua situata./Foldrejt.com