Policia e Kosovës ka arrestuar dje një person në rrugën “Gjergj Fishta” në Gjakovë, pasi që kishte organizuar aheng, raporton Express.

Në këtë aheng bëhet e ditur se kanë marrë pjesë rreth 30 persona.

Lexo Edhe:
Arrestohet personi i dyshuar për vjedhjen e 95 eurove në xhami
“Rr. Gjergj Fishta, Gjakovë 31.07.2020-20:36. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti duka mos respektuar vendimin e lëshuar nga qeveria, ka organizuar-mbajtur aheng familjar me 27 persona të pranishëm. I njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është liruar”, njofton Policia.