Një tërmet tjetër godet Shqipërinë

Një tërmet tjetër ka goditur vendin shqiptar, në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Ai është regjistruar një tërmet në jug të Shqipërisë, informon foldrejt.com.

Sipas IGJEUM, goditja ka pasur epiqendër në Aliko, 6 kilometra në Juglindje të Sarandës dhe me një magnitudë modeste 3.2.

Ndërkohë të dielën, një tërmet me magnitudë 3.8 goditi vendin, dhe u ndje me së shumti në Tiranë.