Sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë mot me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë edhe erë e përforcuar nga drejtimi verilindor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -3 deri 3 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 11 deri 18 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë stabil me diell dhe do të ketë rritje të temperaturave ditore.