Moti sot

Moti për sot në rajonin tonë do të karakterizohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike, ku vranësirat dhe shirat do të jenë dominante në shumicën e zonave malore.

Temperaturat do të luhaten nga 11 gradë Celsius në 33 gradë Celsius.

Era do të fryjë me shpejtësi 35 km/h në drejtimin veriperëndimor duke shkaktuar në det dallgëzim 3 ballë.