Moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira të pakta, gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtime të ndryshme.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -4 deri 0 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 1 deri 8 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme pritet stabilizim i motit si dhe rritje të temperaturave ditore, të cilat në disa vende do të arrijnë deri në 20 gradë celcius.