Moti për sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë veriore.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 12 deri 20 gradë Celsius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 28 deri 38 gradë Celsius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë stabil, me diell dhe temperatura të larta.