Media zvicerane paralajmëron Kosovën e Challendesit

Sot Kosova dhe Anglia do përballen për vendin e parë në grupin A. Trajneri i kosovarëve Bernard Challandes ka mbajtur një konferencë të zhurmshme për shtyp ku ka kërcënuar anglezët se do fitojnë kundrejt tyre, shkruan foldrejt.com.

«Go! Go! Go!», bërtet në mikrofon Challandes.  “Nuk bëhet fjalë për taktikë. Është çështje truri. Unë dua të sundojmë topin dhe më pas të bëjmë gol.”

Por media zvicerane “Nau.ch” i jep këshilla Kosovës që të bëjnë kujdes me Harry Kane dhe Raheem Sterling./Foldrejt.com