Vaji i ullirit me limon është një medikament alternativ që nga koha e antikitetit. Një lugë çaji vaj ulliri me limon do t’ju japë një sërë përfitimesh shëndetësore.

Mbron shëndetin e zemrës: ndër përfitimet më të mira shëndetësore të këtij kombinimi është përmirësimi i shëndetit kardiovaskular. Vaji i ullirit është i pasur me acide yndyrore dhe ndihmon në uljen e kolesterolit të keq dhe për pasojë rrit përmirësimin e qarkullimit të gjakut dhe ruajtjen e shëndetit të venave dhe arterieve.

Pastron mëlçinë: nëse e pini esëll në mëngjes do t’ju ndihmojë në pastrimin e toksinave në mëlçi.

Ndihmon në përmirësimin e qarkullimit të gjakut.

Ndihmon në shëndetin e lëkurës. Foldrejt.com