E diel, 29 Mars, 2020

Dy raste me koronavirus në qytetin e Prishtinës jetojnë në lagjen...

Dy raste të konfirmuara me koronavirus në komunën e Prishtinës jane banore të lagjes Tokbashqe. Lajmin për Express e ka konfirmuar Era Pireva nga IKSHP....

Shkon në 104 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri

Ka shkuar në 104 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri, duke u rritur me 15 raste të reja. Tashmë harta e të prekurve...

Forconi imunitetin e fëmijës tuaj kundër koronavirusit

Për ta mbrojtur fëmijën tuaj nga infeksioni, nuk mund ta mbani nën kambanë e xhamit, por mund ta forconi imunitetin e tij. Ekspertët këshillojnë se...

Çekia i konfiskon mbi 100 mijë maska që Kina ia kishte...

Policia e Republikës Çeke i ka konfirskuar më shumë se 100 mijë maska, të cilat Kina ia kishte nisur Italisë si ndihmë për ta...

Shkon në 30 numri i të infektuarve nga koronavirusi në Kosovë

Ka shkuar në 30 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë. Edhe dy raste pozitive u konfirmuan sonte. “Dy rastet pozitive janë raste me vendbanim...

Edhe katër raste me koronavirus, shkon numri në 28

Edhe katër raste të reja janë konfirmuar se janë prekur me koronavirus.  Rastet e fundit janë nga Ferizaj, Prishtina dhe Gjakova. Nëpërmjet një njoftimi Instituti...

Shpëtimi nga Covid-19 gjendet brenda një kafshe, Belgjika pranë ilaçit kundër...

Në një njësi kërkimore me qendër në Belgjikë, shkencëtarët kanë njoftuar zbulimin e një antitrupi unik që është i aftë të neutralizojë virusin që...

Këto ushqime përforcojnë imunitetin tuaj

Cilat janë ushqimet e shëndetshmë që na mbajnë larg sëmundjeve apo viruseve. Karrota Ka në përbërje vitaminë A dhe K, beta-karoten. Parandalon sëmundjet kardiovaskulare dhe ndihmon...

Këshillë e rëndësishme e mjekëve: Edhe një mënyrë e bartjes së...

Pacientët me virusin Covid-19 gjithashtu mund të bartin sëmundjen nëpërmjet lotëve të tyre Prekja e lotëve apo e sipërfaqes në të cilën kanë mbetur lotët...

Bimët mjekësore të alpeve shqiptare që mund të ndihmojnë në shërimin...

Në 1 dhjetor 2019 në Wuhan të Kinës u paraqit i sëmuri i parë me virusin Covid19, kurse në janar 2020 shteti kinez numëronte...

Studim: Ky grup i gjakut ka gjasa më të ulta të...

Një studim preliminar ka gjetur një lidhje në mes të tipit të gjakut dhe gjasës për t’u prekur nga koronavirusi. Sipas autorëve, personat me...
- Advertisement -

ARTIKUJT E FUNDIT