E diel, 29 Mars, 2020

Në mesin e të prekurve me koronavirus në Kosovë edhe një fëmijë

Drejtori i Drejtoriatit të Shëndetësisë në Komunën e Gjilanit, Selami Xhemajli ka folur për gjendjen e të prekurve me COVID-19 nga kjo komunë. Xhemajli ka...

Tetë frutat më të shijshme e më të shëndetshme në botë

Idea e të ushqyerit shëndetshëm për disa njerëz nënkupton se duhet të heqin dorë nga shija. Kjo nuk është e vërtetë, sidomos në rastin e...

Çfarë është Hantavirusi, virusi që thuhet se u rishfaq në Kinë?

“Hantavirus”. Ky është emri që tanimë është shpërndarë në rrjetet sociale, pasi një burrë në Kinë ka gjetur vdekjen ndërsa ishte në një autobus,...

Dy raste me koronavirus në qytetin e Prishtinës jetojnë në lagjen Tokbashqe

Dy raste të konfirmuara me koronavirus në komunën e Prishtinës jane banore të lagjes Tokbashqe. Lajmin për Express e ka konfirmuar Era Pireva nga IKSHP....

Shkon në 104 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri

Ka shkuar në 104 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri, duke u rritur me 15 raste të reja. Tashmë harta e të prekurve...

Forconi imunitetin e fëmijës tuaj kundër koronavirusit

Për ta mbrojtur fëmijën tuaj nga infeksioni, nuk mund ta mbani nën kambanë e xhamit, por mund ta forconi imunitetin e tij. Ekspertët këshillojnë se...

Çekia i konfiskon mbi 100 mijë maska që Kina ia kishte nisur Italisë

Policia e Republikës Çeke i ka konfirskuar më shumë se 100 mijë maska, të cilat Kina ia kishte nisur Italisë si ndihmë për ta...

Shkon në 30 numri i të infektuarve nga koronavirusi në Kosovë

Ka shkuar në 30 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë. Edhe dy raste pozitive u konfirmuan sonte. “Dy rastet pozitive janë raste me vendbanim...

Edhe katër raste me koronavirus, shkon numri në 28

Edhe katër raste të reja janë konfirmuar se janë prekur me koronavirus.  Rastet e fundit janë nga Ferizaj, Prishtina dhe Gjakova. Nëpërmjet një njoftimi Instituti...

Shpëtimi nga Covid-19 gjendet brenda një kafshe, Belgjika pranë ilaçit kundër virusit

Në një njësi kërkimore me qendër në Belgjikë, shkencëtarët kanë njoftuar zbulimin e një antitrupi unik që është i aftë të neutralizojë virusin që...

Këto ushqime përforcojnë imunitetin tuaj

Cilat janë ushqimet e shëndetshmë që na mbajnë larg sëmundjeve apo viruseve. Karrota Ka në përbërje vitaminë A dhe K, beta-karoten. Parandalon sëmundjet kardiovaskulare dhe ndihmon...
- Advertisement -

ARTIKUJT E FUNDIT