17 C
Pristina
E premte, 7 Maj, 2021
Ballina LAJME Kampionet e shteteve nuk qenkan për Messin, eliminohet nga Brazili

Kampionet e shteteve nuk qenkan për Messin, eliminohet nga Brazili

Rëndom si në Kupat e Botës, Leo Messi nuk ia doli edhe kësaj here të çojë Argjentinën në finale të Copa America dhe ëndrra për të fituar një trofe më Kombëtaren u venit shumë shpejt, informon foldrejt.com. Brazili mundi fqinjët argjentinas 2-0 duke siguruar një vend në finalen e këtij kompeticioni. Gabriel Jesus në pjesën e parë dhe Firmino në të dytën i dhanë goditjen fatale Argjentinës.