Ja si do jetë moti sot

Sot në rajonin tonë do të jetë mot nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ngritur atmosferik.

Në këto kushte do të mbajë mot me diell dhe vranësira të herëpashershme.

Vranësirat gjatë ditë së enjte parashihen të shoqërohen me reshje shiu.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 2-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-16 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindje.