Politikani miliarder francez Olivier Dassault është vrarë në një përplasje helikopteri, sipas burimeve parlamentare dhe hetimore raporton Foldrejt.com.

Helikopteri privat u rrëzua të Dielën pasdite në Normandi, ku ai ka një shtëpi pushimi, tha një burim policie.