A ka shprese per koalicion mes VV dhe LDK?

Sot gjatë ditës, Lëvizja Vetëvendosje i ka dërguar letër Lidhjes Demokratike të Kosovës, përmes së cilës e ka refuzuar ofertën e partisë së Isa Mustafës, për ta rikthyer në bisedime postin e kryeparlametarin.

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar letrat e plota që janë shkuar në adresë të LDK-së, ku ndër tjera Kurti i drejtohet dhe e kritikon Mustafën për pamundësinë e takimeve në zyre.
Kurti ia ka përkujtuar Musafës deklaratën e këtij të fundit për media, para se të votojnë Glauk Konjufcën për kryetar të Kuvendit.
Image