Thaçi inspekton trupat e FSK-së

Një ditë përpara votimit në Kuvendin e Kosovës për transformimin e FSK-së në Ushtri të Kosovës, presidenti i vendit Hashim Thaçi do inspektojë trupat e FSK-së në kazermën “Adem Jashari” ora 15.00.

“Në orën 15:00, në kazermën ‘Adem Jashari’ në Prishtinë, Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, inspekton trupat e Forcës së Sigurisë së Kosovës”, thuhet në njoftimin e Presidencës.

Nëse në ora 10.00 pritet të votohet ligji i ushtrisë në parlamentin e Kosovës, që mbështetet hapur vetëm nga SHBA dhe Britania e Madhe./Foldrejt.com