-4.1 C
Pristina
E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020

Opinion nga Xhemail Çupi: Korrelacionit midis zhvillimit ekonomik dhe zhvillimit politik...

Koncepti i kulturës politike ofron një bazë të dobishme për të shqyrtuar lidhjet midis faktorëve sociale dhe ekonomike nga njëra anë, dhe performancës politike...

Borisov tregon si e ka shantazhuar KGB, “u habita kur lexova...

Kryeministri bullgar Bojko Borisov është shantazhuar përmes një videoje të dhomës së tij personale, ku është fotografuar me një armë dhe shumë para. Megjithatë,...

Agim Veliu: Ne i kemi humbur këto zgjedhje

Nënkryetari i LDK’së, kryetari i Podujevës për disa mandate, Agim Veliu, ka thënë se partia e tij i ka humbur zgjedhjet. “Ne i kemi humbur...

LIFESTYLE

Microsoft i vjen në ndihmë ekonomisë greke, ja sa do investojë….

Ekonomia greke pritet të zvogëlohet për minus 8.2 përqind gjatë vitit 2020, kjo për shkak të impaktit të rëndë që lanë kufizimet ndërshtetërore kryesisht...

NA NDIQNI NË RRJETE

13,272FansaPëlqeje
2NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu
- Advertisement -

SHËNDETI

BUJQËSI

Kryetari Jashari: Ngritja e një serre e barasvlefshme me hapje të...

Janë nënshkruar 14 kontratat mes Komunës së Skenderajt dhe fermerëve, në kuadër të mbështetjes konkrete për fermerët e komunës sonë. Kryetari i Komunës së Skenderajt,...

KULTURË

U hap Qendra Informative Kulturore e Republikës së Maqedonisë në Stamboll

Ministri i Kulturës, Hysni Ismaili, po qëndron për vizitë pune në Stamboll, Republika e Turqisë, ku sot mbajti fjalim në ceremoninë ku u hap...

Recensim i librit “Islami dhe Politika” të autorit Prof. Dr. Bejtulla Demiri

Në shumë dilema dhe pyetje të parashtruara në lidhje me relacionin e Islamit dhe politikës, përgjigjet mundet të i gjeni  në librin Islami dhe...

Mësoni çfarë ka thënë Faik Konica për Ditën e Verës

   Ja si shkruante me stilin e tij elegant, 100 vite më parë Faik Konica.   “Ç’është Dita e Verës? Është dita në të cilën stërgjyshit tanë, kur...

Kush janë katër legjendat shqiptare sipas Dritëro Agollit, njëri nga Dibra

Dritëro Agolli njihet si poeti më i madh shqiptar i shekullit të kaluar, por gjithashtu edhe simpatizant i sistemit të kaluar komunist, ku ka...

Bombardimi i Serbisë erdhi falë rolit vendimtar të Hans-Dietrich Genscher

Publicisit nga Stuttgarti, Hans-Peter Kriemann, ka sqaruar në një libër Luftën e Kosovës 1999 dhe sesi erdhi deri te bombardimi i NATO. Rolin vendimtar...
- Advertisement -

RECETA

Kush ka të drejtë të shesë “verë maqedonase”?

Megjithë dhënien fund të grindjes për emrin midis Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut, disa çështje mbeten të hapura. Si p.sh. kush ka të drejtë...
- Advertisement -