E enjte, Prill 25, 2019

Strugë, shpallet epidemia e fruthit

Në Strugë është shpallur epidemia e fruthit, për shkak të numrit të madh të të infektuarve, informojnë nga Shëndeti Publik, Ohër. “Kjo nënkupton se prindërit...

Erdogan nesër në Ankara hap spitalin më të madh në Evropë

Spitalin në mënyrë solemne do te hapë presidenti i Turqisë, Erdoğan. Spitali është me kapacitet prej rreth 3.600 shtretër ndërsa mund të pranojë deri...

Ky është ushqimi më i mirë për të filluar ditën

Ndërkohë që mëngjesi është ushqimi më i rëndësishëm i ditës, ndonjëherë mund të bëhet pak i përsëritur dhe i mërzitshëm. Por derisa të shtoni...

Pesë ushqime më të yndyrshme se gjalpi

Gjalpit i ka dalë emri i keq, sepse përmban përqendrim të lartë të acideve yndyrore të ngopura që janë të lidhura me rritjen e...

A ndikon ndryshimi i stinës në trupin e njeriut?

A ndikon ndryshimi i stinës në trupin e njeriut? Studiuesit pranojnë që një sërë ndryshimesh ndodhin në trupin e njeriut me ndërrimin e stinëve,...

Shëndeti mendor i fëmijës suaj është më i rëndësishëm se notat...

Po t’i kthehem pas viteve të shkollimit, kujtoj që (si shumë të tjerë) më interesonin vetëm rezultatet e mira në shkollë; ato ishin gjithçka!...

Dieta e Dr. Zan Mitrev: Për 19 ditë e pabesueshme 15...

Nëse jeni duke kërkuar një mënyrë për të zhvendosur radikalisht një peshë serioze nga trupi juaj, shikoni këtë dietë që këshillojnë specialistët e kardiologjisë. Ushqimi...

Shkodran Mustafi është praktikues i rregullt i fesë Islamit

Shkodran Mustafi është njëri nga futbollistët shqiptar më të suksesshëm në botë. Anëtari i Arsenalit përpos që është një futbollist mjaftë i mirë, ai...

Përzierja e çajrave për mëlçinë

  Shpesh ndodh që mjekësia popullore shëron më mirë dhe pa efekte anësore sëmundjet që nuk po u gjendet derman nga mjekësia profesionale. Portali “Foldrejt.com”,...

Fruthi “fluturon”nga Maqedonia në Filipine

Autoritetet në Filipine kanë shpallur shpërthim të virusit të fruthit në disa zona në këtë shtet, duke përfshirë kryeqytetin Manila. Deri më 26 janar, është...

Superdieta që shpëton jetë, ruan planetin dhe ushqen mbarë njerëzimin

Një dietë e re e zhvilluar premton shpëtimin e jetëve, ushqimin e 10 miliardë njerëzve, gjithçka pa shkaktuar dëme katastrofike për planetin. Shkencëtarët janë përpjekur...
- Advertisement -

ARTIKUJT E FUNDIT