E martë, Korrik 16, 2019

Pesë përfitimet e mëdha, nëse hani avokado çdo ditë

Avokadot janë mjaft të shëndetshme për të qenë pjesë e ushqimeve vazhdimisht. Këtu do t’i gjeni edhe 5 përfitimet e mëdha nëse ju i...

Shenjat e alergjisë në diell sipas disa mjekëve

Të qenit alergjik nga drita e diellit është një reaksion fizik në lëkurë që nuk është zakonisht i rrezikshëm, por mund të shkaktojë ca...

Media austriake: Bëhuni të guximshëm dhe vizitoni Shqipërinë!

Të dashur austriakë: tash veproni më ngadalë. Çdo vit udhëtoni drejt Kroacisë, Sllovenisë ose Italisë. A nuk është monotone? Besoni në diçka tjetër dhe...

Fisi Hunza, çudia e tyre rreth shëndetit dhe jetëgjatësisë

Fisi Hunzë në Pakistan, që jeton afër Himalajeve njihet për shëndet të mirë dhe jetëgjatësi. Farat e kajsive konsiderohen ushqimi më i vlefshëm dhe...

E vetmja kompani në botë që u thotë blerësve “mos përdorni produktet tona”

Si mund të mbijetojë një kompani që u thotë njerëzve që të mos blejnë produktet e tyre? Kjo është një pyetje për Philip Morris...

11 sekrete të cilat ekspertët e marketingut nuk duan që t’i dini

Kur shkojmë në një kafene apo një dyqan, ne zakonisht kemi një ide se çfarë do të blejmë. Sidoqoftë, shpesh bëjmë blerje të panevojshme...

Shkrepjet fantastike që tregojnë botën nga ajri

Ovi D. Pop është fotograf me përvojë – për 20 vjet ka bërë shumë shkrepje nëpër botë. Gjatë kësaj kohe ai ka arritur të botojë...

Vaji i kokosit zëvendëson kozmetikën e shtrenjtë

Shumë femra përdorin vajin e kokosit për të larguar shenjat nga lëkura e tyre. Mjafton vetëm që ta aplikoni në vendin e dëshiruar, ta...

Një ilaç i thjesht dhe efektiv për fyt të skuqur

Zakonisht gjatë vjeshtës dhe dimrit na skuqet dhe dhemb fyti dhe në vend se të bësh turr të marrësh medikamente që në anën tjetër...
video

Ja mrekullia që gjendet poshtë “Syrit të Kaltër” (Video)

Në një video të radhës publikuar në disa media rajonale, shfqet brendësia nënujore e Syrit të Kaltërt, një nga mrekullitë e natyrës shqiptare në...

Nga truri tek veshkat, çfarë shkakton i nxehti përvëlues organizmit

Me rritjen e temperaturave, kujdesi ndaj shëndetit dhe nevoja për të qëndruar sa më të freskët janë gjithnjë e më urgjente. Në këtë periudhë të...
- Advertisement -

ARTIKUJT E FUNDIT