E martë, Korrik 16, 2019

BE mbështet projektet e turizmit Shqipëri-Maqedoni e Veriut

9 projekte kanë përfituar mbështetje nga Bashkimi Europian në kuadër të programit të bashkëpunimit ndërkufitar mes Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut. Në analizën e...

​Punëtorët e Lotarisë sërish në protestë

Punëtorët e Lotarisë së Kosovës të hënën do të mbajnë protestën e tretë me radhë përpara Qeverisë së Republikës së Kosovës, me kërkesën që...

Komisioni për Buxhet dhe Financa miratoi Raportin Vjetor 2018

Në raportimin para anëtarëve të Komisionit për Buxhet dhe Financa të Kuvendit të Kosovës, Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti...

Fisi Hunza, çudia e tyre rreth shëndetit dhe jetëgjatësisë

Fisi Hunzë në Pakistan, që jeton afër Himalajeve njihet për shëndet të mirë dhe jetëgjatësi. Farat e kajsive konsiderohen ushqimi më i vlefshëm dhe...

11 sekrete të cilat ekspertët e marketingut nuk duan që t’i...

Kur shkojmë në një kafene apo një dyqan, ne zakonisht kemi një ide se çfarë do të blejmë. Sidoqoftë, shpesh bëjmë blerje të panevojshme...

Rritet inflacioni në Gjermani: Në qershor në 1.5 përqind

Inflacioni vjetor në Gjermani u përshpejtua në 1.5 përqind qershor, por ka mbetur nën objektivin e Bankës Qendrore Evropiane. Kjo është bërë  e ditur nga...

Rezervat e naftës në SHBA gjatë javës së kaluar bien me...

Çmimet e naftës po qëndrojnë në rritje të konsiderueshme gjatë sesionit të sotëm, pasi të dhënat e publikuara në SHBA treguan një rënie më...

OAK shpreh shqetësim për zhvillimet e vendit

Bordi i Odës së Afarizmit të Kosovës gjatë një takimi, analizuan gjendjen dhe shprehën shqetësimet e tyre për gjendjen aktuale të vendit në aspektin...

Historia e qytetit fantazmë që u investuan miliarda euro

Një qytet modern me ndërtesa të larta dhe objekte të tjera afariste në të cilat janë investuar shuma marramendëse parash, por nuk jeton askush....

Emigranti nga Pakistan ushqen të pastrehët e Uashingtonit (Foto)

Sakina Halal Grill nuk është një restorant çfarëdo. Është një vend ku klientët ulen ballë për ballë me të pastrehët dhe shijojnë ushqimin e...

Rushiti: Për shkak të hidrocentralit, në Lepenc po ngordhin peshqit

Debat i nxehtë është zhvilluar sot në Komisionin për Bujqësi, Pylltari, Zhvillim Rural, Mjedis e Planifikim Hapësinor lidhur me hidrocentralet dhe gurthyesit. Gjatë raportimit të...
- Advertisement -

ARTIKUJT E FUNDIT